ג'ימייל בזבל, דלישס בספאם

למרות שבזירה המקומית יש לנו חדשות אינטרנטיות טובות, אין ספק שבזירה העולמית, המצב של הרשת לא משהו. מה שעושה הכי הרבה רעש כרגע זה נושא פייסבוק, פרטיות ולמה יש אנשים שחושבים שכפתור "לייק" זה נורא מגניב באתר המכוער שלהם. עם זאת, בשקט ומאחורי הקלעים, מתרחשים עוד כמה דברים.

שנייה, הולכת להרוג יתוש בנזונה שחומד את דמי. כן, אני יודעת שזה הנקבות השרמוטות שעוקצות, אבל זה לא פוליטקלי קורקט להגיד נקבות.

חזרתי. אין לי גופה כדי להוכיח את זה, אבל נראה לי שהרגתי אותו.

איפה הייתי? אה, מאחורי הקלעים. ובכן, אם אתם משתמשי ג'ימייל, יכול מאוד להיות שאתם יודעים על מה אני מדברת. בחודש האחרון ג'ימייל היה פשוט בלתי נסבל – איטי, מקרטע, מלא תקלות וללא תקווה. זה קורה להרבה משתמשים, שמתלוננים על העניין ללא הועיל בפורומים של ג'ימייל, ומקבלים תמיד את אותה תשובה – הפניה לעמוד חסר התועלת שמסביר מה צריך לעשות כשג'ימייל איטי, והצעות דביליות כמו לכבות את האנטי-וירוס.

לא מדובר בתקלה נקודתית, מקומית או כזו שניתן להתעלם ממנה, למרות שזה בדיוק מה שגוגל (ואתרי הטכנולוגיה הגדולים) עושה. מדובר על זמני טעינה של 10 דקות בכניסה לחשבון המייל עצמו, הודעות שמגיעות באיחור של שעות, בעיות בצ'אט, בעיות בהורדת קבצים מצורפים, איטיות חולנית ב-Reader ועוד שלל תקלות שהופכות את השימוש בשירות למייגע מאוד. זה קורה למשתמשים בכל מערכות ההפעלה ובכל הדפדפנים – ללא אפליה. מלחשים שיש אפילו כמה יוזרים שחזרו להשתמש בהוטמייל – עד כדי כך המצב גרוע.

המצב הזה נמשך כבר חודש בערך, ואין פוצה פה ומצפצף. הפורומים עמוסים בתלונות ללא מענה, טוויטר מלא בתהיות למה ג'ימייל כל כך איטי, וגוגל ממשיכה בשתיקתה הנצחית. שמועה אומרת שהשרתים של גוגל ניזוקו משמעותית על ידי האקרים, אבל אין סיכוי שגוגל תודה בזה. בינתיים, הם ימשיכו להאשים את נורטון אנטי וירוס (חרא של תוכנה, אבל בטח לא אשמה בבלאגן של ג'ימייל). אני תוהה רק מתי מישהו ירים את העכבר ויואיל בטובו לתחקר את גוגל ולשאול אותם מי הוריד אצלם את השאלטר. אמנם, מדובר בסך הכל בשירות שמיליוני אנשים משתמשים בו ותלויים בו, אולי כדאי להגיד להם מה קורה.

ובינתיים, ביאהו

לא שאצל המתחרים המצב יותר טוב. לפליקר של יאהו יש כבר הרבה זמן בעיית חיוב כפול שמתרחשת כאשר משלמים על חשבון פרו. שירות הלקוחות שלהם לפחות מגיב – אם כי באיחור של יומיים ובחוסר יעילות מופגן. אפילו דיברתי איתם בטלפון, מה שלא זירז את הטיפול בבעיה.

ואם פליקר לא מספיק – עכשיו גם דלישס חוטף בראש. דלישס, שירות ה-Social bookmarks המאוד מוצלח, סובל מהבוקר ממתקפת ספאם אכזרית – הצצה בעמוד ה-Popular Bookmarks של האתר, מקום מעולה להתעדכן באתרים ובמאמרים החמים של הרשת, מגלה שהוא מוצף במאמרי SEO ספאם מגעילים. ומה אתם יודעים, כבוד! העברית מככבת!

בשעות הבוקר, המתקפה הזו זיהמה גם את האגרגטורים השווים של האינטרנט – Popurls ו-Oursignal, אבל נראה שהם איכשהו מסננים את הטינופת כרגע.

משהו רקוב בממלכת האינטרנט. נראה שההאקרים הסיניים משתלטים לאט ובנחישות על העולם. מזל שעדיין יש חתולים מצחיקים, אחרת הייתי חוזרת ל-BBS.

2 תגובות ל-“ג'ימייל בזבל, דלישס בספאם

  1. וואו, כמה תלונות. האמת שאני לא הרגשתי כלום.

    אגב, גם אני שייך לאלו שחושבים שכפתור לייק נראה מאד מגניב על הבלוג המכוער שלהם.. 🙂

  2. גם לי יש לייק מגניב ומכוער בבלוג 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>