AOL מציגים: תוכן אוטומטי, זול ומטומטם

יש משהו מאוד מוזר בהתייחסות ל-AOL בסוף שנת 2009. המותג הזה הפך לבדיחה בערך ביום שהוא נוסד, ויותר מכל דבר, הוא מהווה שם נרדף לכל מה שגרוע, איטי ומטופש באינטרנט. משתמשי AOL, שלא באשמתם (לפחות בחלק מהמקרים), תויגו כגולשים הטיפשים והאומללים ביותר ברשת, פשוט כי הם משתמשים באחד השירותים הגרועים בתולדות הרשת.

AOL היה צריך למות מזמן, אבל הוא עדיין חי ובועט, ועדיין עושה שטויות. לאחרונה, למשל, הכריזו שם על מיתוג מחדש. כן, מעתה אמור Aol ולא AOL. אה, ברור. זה בהחלט הבדל משמעותי.

מעבר לכך, החליטו ב-AOL "לגגלז את החדשות" (תרגום חופשי ומזעזע מאנגלית, שם אמרו "To Googlise the news") ולאפשר מעורבות גדולה הרבה יותר של המפרסמים בתוכן. מה זה אומר? למעשה, ב-AOL מתכננים להפוך את החדשות לאוטומטיות לחלוטין, על ידי אלגוריתמים שיחזו מה מעניין את הגולשים ורלוונטי למפרסמים. עד כאן זה נשמע מוכר – זה גוגל ניוז עם טוויסט לכיוון המפרסמים, וזה עדיין לא עובד כמו שצריך, גם אחרי כמה וכמה שנים של נסיונות.

מעבר לביטול פונקציית העריכה האנושית, המערכת החדשה של AOL, שנקראת Seed.com (ולא עובדת בלי www) תפזר הנחיות לכ-3,000 פרילנסרים, שיכתבו מאמרים על פי דרישה ועל פי הנושאים שנקבעו על ידה. כלומר, מערכת אוטומטית תגיד לפרילנסרים מה לכתוב ועל מה לכתוב. ולא רק זה – המערכת תחליט גם מה יהיה התשלום לפרילנסר. חישוב התשלום לא יתבצע על פי פרמטרים חסרי חשיבות כמו איכות המאמר, אורכו או המהירות שבה הוא הוגש. לא ולא. התשלום לפרילנסר ייקבע על פי מידת העניין הצפויה שתהיה למפרסמים במאמר הזה. על פי AOL, הצפי הוא שהתשלום יהיה בין 0 ל-100 דולר עבור מאמר. טווח מעניין ביותר. הזניה של תוכן וטשטוש הגבולות בין חדשות, בידור ופרסומות הן לא בעיות חדשות. ובכל זאת, יש משהו מאוד מטריד בהגדלת הנפח שלהן בצורה כזו.

המשמעויות של התוכנית של AOL:

 • כמויות זבל עצומות יתווספו לרשת, כדי שב-AOL יוכלו לייצר טראפיק ולשפר מיקום במנועי חיפוש.
 • כל קשר בין תוכן קריא לבין התוצרים שיופקו כאן יהיה מקרי בהחלט.
 • כל קשר בין תחומי העניין של הגולשים לבין התוכן שהם יקבלו יהיה מקרי בהחלט.
 • המפרסמים יחליטו כמה הם משלמים על תוכן, מה שאומר שיצרני התוכן יתאימו את עצמם מהר מאוד לדרישות ולרצונות של המפרסמים, ויפיקו רק תוכן שירצה את המפרסמים עד תום, ללא התחשבות כמעט בפרמטרים אחרים.
 • ועדיין, ייתכן מאוד שפרילנסר יעבוד על מאמר ויקבל 5 סנט כתשלום. ולא יהיה לו למי להתלונן, כי מחשבים לא טועים לעולם.

כאמור, AOL תמיד היה מותג מגוחך. האסטרטגיה הזו היא כנראה שירת הברבור של זומבי שהיה צריך לקבל כדור בראש כבר מזמן. בינתיים, הגולשים האמריקאיים יסבלו מכמויות הולכות וגדלות של אשפה וירטואלית, ההבדל בין חדשות ופרסומות ייעלם כמעט לחלוטין ובשוק ימשיכו להסתובב כל מיני גאונים שחושבים שזה בסדר להציע לפרילנסר 20 ש"ח למאמר של 500 מילה (אתם יודעים מי אתם. תלכו מפה מהר).

3 תגובות ל-“AOL מציגים: תוכן אוטומטי, זול ומטומטם

 1. וואו. אני תוהה איזה מפרסם ירצה לשלם משהו על פרסום במקום שאף אדם עם אייקיו מספק בשביל הכנסה מינימלית לא ירצה להכנס אליו.

  • רויטל סלומון

   אני חושבת שאתה צריך להיות מאוד זהיר בשימוש במילים "איי.קיו" ו"הכנסה מינימלית" בכל מה שקשור לגולשים אמריקאים. וגם בכל מה שקשור למפרסמים אמריקאים שעוד לא הבינו איך לבטא "אינטרנט".

 2. […] אתכם. בסוף הרי הרובוטים יכתבו את כל הטקסטים, ממש כמו בניסוי הכושל של AOL. ואתם יודעים עוד משהו? ממילא רוב הגולשים שלנו סתומים, […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>