9 דרכים לכתוב בלוג פופולרי במיוחד בישראל

יש המון תוכן באינטרנט שיסביר לכם איך לכתוב בלוג פופולרי במיוחד. אלפי פוסטים נכתבו על זה. בלוגים הוקמו במיוחד בשביל ללמד את המעוניינים בקאונטרים מנופחים ובאגו מנופח לא פחות. הם יספרו לכם על כותרות מושכות עין, על התוכן שהוא המלך, על תדירות עדכון סבירה של פעם-פעמיים בשבוע, על בחירת הפלטפורמה הנכונה, ועוד ועוד. קשקשנים כולם. תאמינו לי, אני יודעת.

אני בהחלט מודעת לעובדה שרוב הקוראים שמסתובבים בבלוגים שלי הם אלפא-בלוגרים, יוצאי החונטה ועוד שאר תארים מטופשים שלא אומרים דבר. ולכולם יש גם זין גדול, חוץ מהבנות. אז אתם לא צריכים שאסביר לכם איך לכתוב בלוג מגה-סופר-דופר-פופולרי. אז אל תקראו. אנחנו יודעים שאתם פופולריים. תמיד הייתם 🙂

ואחרי הסתלבט – ניגש לעניין הרציני (מאוד רציני! כולם לעטות סבר פנים חמור!). להלן השיטות העיקריות, שהוכיחו את עצמן בשטח, להפיכת הבלוג שלכם ללהיט היסטרי בישראל. בכוונה לא ציינתי שמות, וכל מי שחושב שאני מתכוונת אליו – סביר להניח שאתם צודקים, אבל יש גם סיכוי שהאגו שלכם העביר אתכם על דעתכם:

 1. פרובוקציות: אפילו בטוקבקים הכי פשוטים זה עובד. וזה כל כך קל, כי יש כל כך הרבה כפתורים ללחוץ עליהם: ערבים ויהודים, דתיים וחילונים, שואה, נאצים, היטלר, הומואים ולסביות, כוכב נולד, מתנחלים, משתמשי Windows, שואה, חרדים בירושלים, מחירי השכירות בתל אביב, רצח רבין, שואה, החופש הגדול, פדופילים, השמנת יתר ואנורקסיה ובכלל הפרעות אכילה. אה, וגם שואה.
  בקיצור, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור כמה נושאים שנויים במחלוקות, לאמץ לעצמכם עמדה קיצונית שתגרום לכהנא-חי-או-מת ולנטורי קרתא להיראות כמו מהטמה גנדי, וללחוץ ללחוץ ללחוץ. כמה שתכתבו יותר תלוש מהמציאות, יותר פרובוקטיבי ויותר פעמים את המילה "נאצים", "שואה" ו"הומואים", ככה תהיו יותר פופולריים. וזה בכלל לא משנה מאיזה צד של המתרס אתם – שמאל, ימין, ליברלי, אורתודוקסי. רק תייצרו פרובוקציה ותריבו עם הטוקבקיסטים. הטראפיק כבר יבוא.
 2. רכילות, ברנז'אות ומידע פנים: בין אם בתקשורת, בעולם הדוגמנות, בעולם הספורט או בעולם הפיצוציות, לצורך העניין – אם יש לכם מידע מטונף ועסיסי מבפנים, ואתם גם מכירים כל זב חוטם בתחום שלכם – דרככם לטראפיק מובטחת. אתם לא צריכים להיות דמות בכירה. רק דמות. הקימו בלוג, בחרו שם שאי אפשר לקשר אליכם בשום צורה ותתחילו לכתוב. ספרו את כל הרכילויות, היכנסו באמ-אמא של כל מי שמעז לעשות דברים שאינם לרוחכם בתחום שבו אתם עוסקים ותראו איך הקהל מגיע בהמוניו, כשהוא מזיל ריר. אם חטפתם תביעה – אתם בדרך לנירוונה (ולביוגרפיה).
 3. תוציאו הכל: לא, לא. אל תתביישו. ספרו הכל. תוציאו, תוציאו. לא בריא לשמור בבטן, זה לא טוב לעיכול. שפכו את כל החוויות הכי אינטימיות שלכם על הקוראים. ספרו להם כל דבר, השפריצו עליהם הכל, כולל כל הפרשת גוף, מעשה אינטימי וסטיות של חברים שסיפרו לכם עליהן בסוד. אל תחסכו, אל תכסו. ורצוי גם לעשות את כל זה כשזהותכם ידועה לכל, אם כי גם בזהות בדויה זה עובד יופי. אנשים אוהבים להציץ. תנו להם להציץ לכם והם ישתו בצמא את מילותיכם (והפרשותיכם). אגב, אפשר גם להמציא סיפורי חיים שלמים. שמועה אומרת שזה נעשה פה בבלוגוספירה – ולא פעם אחת ואף בהצלחה מרובה.
 4. כוסיות, כוסונים וזיונים: פורנו רך שכביכול מעוגן במציאות הוא תמיד להיט היסטרי באינטרנט. ע"ע מציצנות. אתם יכולים להיות רווקים או נשואים, הומואים או סטרייטים, שקרנים או דוברי אמת. אם תתמידו בסיפורים ותשלבו אותם היטב עם התגובות בבלוג – ההצלחה מובטחת. הזיונים – קצת פחות.
 5. תהיו סלב שכותב בשם בדוי: ווי, ווי, ווי. רק תוציאו קצת רכילות שתתברר כאמיתית ונכונה, והבלוג שלכם יזכה לכבוד, יוקרה וים ספקולציות – מי זה הסלב שכותב? מי זה האדם שהפרסום הרגיל לא מספיק לו, והוא צריך עוד – ועוד בשם בדוי? הסקרנות תהרוג את החתולים אבל תביא את הקוראים – עד שיציעו לכם מספיק כסף כדי להיחשף בווידויים קורעי לב. ע"ע "תוציאו הכל".
 6. תהיו סתם סלב: מסתבר שזה עדיין עובד. גם בבלוגוספירה. גם אם אתם כותבים שטויות מוחלטות, עם שגיאות כתיב ונצנצים מהבהבים בבלוג – אנשים ישמחו לקרוא מה שאתם כותבים וגם לפרגן לכם עד אימה. זה לא בגלל שהם חושבים שאתם כאלה שנונים. זה כי הם רוצים כרטיס מתנה לפסטיגל בחנוכה הבא, והם חושבים שתזכרו אותם כי הם הגיבו בבלוג שלכם.
 7. תכתבו הרבה: לא הבנתם. באמת שלא. פוסט או שניים ביום זה לא הרבה. ככה לא תמלאו את האגרגטורים וה-RSS Readers של אנשים. לא. תכתבו המון. כל הזמן. תביאו שישה, תביאו שבעה, תביאו שמונה פוסטונים. פוסטים קצרים, על שטויות שמעניינות רק אתכם. סתם לינקים. סתם טרחנויות. לא חשוב בכלל מה התוכן. אבל הרבה! אל תשכחו – זה חשוב. הרבה! תרביצו כמות מספקת של פוסטים ביום, ויהיו לכם מספיק מטומטמים שיקליקו על הלינקים שמובילים אל הבלוג שלכם. זה עניין סטטיסטי פשוט. תציפו – ותצופו. קל מאוד לביצוע, אבל דורש הרבה זמן והתעסקות בשטויות. אם זה מה שעושה לכם טוב – מצאתם את הנוסחה המנצחת.
 8. תכתבו על חתולים: חובבי החתולים שולטים ברשת. סליחה. החתולים שולטים ברשת. תצטרפו לסיעה המנצחת – ממילא הם בדרך להשתלט על העולם.
 9. הקילר בלוג האולטימטיבי: תשלבו. למשל, אתם יכולים להקים בלוג פרובוקטיבי, שבו תכתבו על זיונים וחתולים (ושילוב של השניים) תוך חשיפה מלאה של החיים שלכם, של קרובי המשפחה שלכם ושל מקום העבודה המפורסם שלכם. אם תצליחו גם להיות סלב תוך כדי – בונוס. אם לא, ממילא תהפכו להיות מיני-סלב ל-15 שניות אולי אפילו יראיינו אתכם בחדשות המקומיות של ראש העין. משם ועד הטלנובלה – הדרך קצרה והשמים הם הגבול.

בהצלחה!

21 תגובות ל-“9 דרכים לכתוב בלוג פופולרי במיוחד בישראל

 1. אני בטוח שחשבת שמצאת את הטריק לכתוב פוסט עם המילים שואה, הומואים, חתולים, פדופילים, Windows וערבים בלי להיראות פופוליסטית.

  • רויטל סלומון

   אולי הייתי צריכה להכניס עוד מילות מפתח!!!

   ומכל אלפי הפוסטים שיצרתי בחיי, מעטים מאוד היו על הומואים, שואה ופדופילים. לא שזה לא מעניין אותי, אבל אני נותנת לאחרים לדבר בעניינים האלה.

 2. שיט, הנה הלך פוסט על הפרשות שהתכוונתי לכתוב ממש בקרוב!

  • רויטל סלומון

   עזבי, אפחד לא קורא פה. הם לא יידעו שקיבלת את הרעיון ממני 😉

 3. ואני לתומי חשבתי שהדרך היא לכתוב על פורנו…

  • רויטל סלומון

   אתה באמת תמים 😀

 4. הממ. מצאתי כשל קל בתיאוריה שלך:
  לפי התיאוריה הזו, ההיתוך הקר היה אמור מזמן לשלוט באינטרנט כולו, ולעצבן אפילו יותר אנשים ממה שהוא מעצבן כיום.

  יש לנו פרובוקציות, הפרשות גוף, חתולים, רכילות, והרבה יותר מדי פוסטים. ולמרות כל זה, אפילו אין לנו 300 מנויים ברסס.
  ואנחנו אפילו מהחונטה.

  המפף.

  • רויטל סלומון

   1. יש לכם עורך דין. זה משבש הרבה תוכניות.
   2. אני אומרת – אם זה לא עובד בכוח, יש להשתמש בעוד יותר כוח. פשוט תכתבו יותר פוסטים.
   3. סביר להניח שאתם גם לא מספיק חושפניים 🙂

   • 1. אכן, זו בעיה.
    2. כנראה. באמת יש איזו שעה או שעתיים ביממה שלא מתוזמנים אליהן פוסטים. תמיד יש מקום לשיפור.
    3. אני חוששת שהאינטרנט לא מוכן עדיין לראות אותי בעירום.

 5. […] לפני שרויטל הספיקה לתת עצות לכתיבת בלוג פופולרי, שם המליצה בין השאר לנסות ולהיות פרבוקטיבי ככל שניתן, […]

 6. גיל

  לא ידעתי על החתולים.
  הגיע הזמן באמת לשים כמה תמונות של החתולה הפסיכית שמסתובבת אצלי בדירה…
  היא די מצחיקה.

 7. […] המכוונות גם כלפי. נדמה לי לפעמים שלרשימה של רויטל על 9 דרכים לכתוב בלוג פופולרי בישראל צריך להוסיף השמצות נגד חרדים, דתיים ונגד הדת היהודית […]

 8. אנונימי בנתיהם

  אהבתי את זה תודה רבה
  אני ינסה את השיטה עם החתולים

 9. זאבי

  פוסט יפיפה!

 10. […] מירב תשומת הלב ?  אז זהו איך לא יש בלוג שמסביר את זה של רויטל סולומון,  צריך שהיה פרובוקטיבי ככל שניתן, רצוי לשלב רכילות […]

 11. מומלצי הבלוגוספירה

  יופי.
  מומלץ אצלי בפנאי
  http://hamimlatsim.blogspot.com/2010/11/1911-1211.html

  אסתי כ.

 12. […] להקים בלוג ולא יודעים על מה לכתוב, אני ממליץ לקרוא פוסט מעולה שרויטל סלומון כתבה (למרות שהוא משנת 2008 הוא עדיין […]

 13. יש לי רק תיקון קטן לסעיף 8 – חתולים הם לא בדרך להשתלט על העולם. הם כבר עשו את זה מזמן.

  חוצמיזה- פוסט מעולה! D:

 14. […] להקים בלוג ולא יודעים על מה לכתוב, אני ממליץ לקרוא פוסט מעולה שרויטל סלומון כתבה (למרות שהוא משנת 2008 הוא עדיין […]

 15. ירון

  תרשי לי לא להסכים. ככה כותבים בלוג, אבל כזה שמצטרף לעוד עשרות אלפי (או אפילו מליונים, בחו"ל) של בלוגרים שכותבים אולי לעשרה אנשים שנכנסו בטעות ולא ייכנסו שוב.
  כמה שאנשים הפכו לציניים. תרבות הראליטי והכלום.
  אני מציע לעשות בדיוק להיפך. לעות איכות, עניין אמיתי, כנות בעשיה, וכתיבה מעניינת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>